Chorvatsko

ROVINJ

Rovinj je istrijské městečko, které se pyšní krásnou přírodou a příjemným klimatem. Turisty sem láká nejen pohádková krajina, ale také fakt že celé přímoří s 22 ostrovy je chráněnou přírodní oblastí, kterou je možno si prohlédnout při výletech na lodi. Rovinj se pokládá za nejmalebnější, nejromantičtější a nejfotogeničtější město na západním pobřeží poloostrova Istrie.

Největší zájem návštěvníků se soustřeďuje na historické jádro, v jehož starobylých domech nacházejí přebohatou nabídku zajímavých rukodělných výrobků, uměleckých předmětů a suvenýrů. Například úzká ulička Grisia - dá se říci, že je to jedna velká galerie s bohatou nabídkou obrazů, plastiky, keramiky, skla, šperků apod.

TIP NA UBYTOVÁNÍ

Family Hotel Amarin ****

Hotel se nachází pouhých 50 metrů od moře a 4 km od historického centra Rovinje. Nabízí wellness a lázeňskou zónu, 4 restaurace se speciálním menu pro děti a venkovní bazénový komplex se 3 bazény pro rodiče, děti a kojence. Hosté si mohou pochutnat na kulinářských specialitách v restauraci Marsea a občerstvit se v nedalekém snack baru.

Hotel nabízí dětská hřiště nové generace, širokou škálu sportovních aktivit pro všechny věkové skupiny a speciálně navržené kluby pro batolata, malé děti a mladistvé. K dispozici je nepřetržitě otevřená recepce, kadeřnický salon a lze zajistit hlídání dětí.

Rezervujte si svůj pobyt zde: http://bit.ly/family-hotel-amarin