Makedonie

OHRIDSKÉ JEZERO

Ohridské jezero je druhým největším jezerem na Balkáně. Nachází se v jižní části země na hranici s Albánií a často se mu říká "ohridské moře". Jeho průzračně čistá voda vás zaručeně okouzlí. V okolí jezera se rozprostírá nádherná nedotčená příroda a mnoho pravoslavných kostelů. Po jezeře se můžete vydat na vyjížďku lodí, která vás zaveze například ke klášteru Svatého Nauma - jednomu z nejvýznamnějších míst v okolí. Na severovýchodním pobřeží leží město Ohrid, které dalo jezeru své jméno. Ohrid byl společně s jezerem v roce 1980 zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Za zmínku stojí i výborná balkánská kuchyně. Pokud se na Ohrid vydáte, určitě se stavte v některé zdejší restauraci na klasický šopský salát s pleskavicí z mletého masa nebo na čerstvou rybu. Dobré víno nebo rakije (místní pálenka) by vám na stole také neměla chybět. Na své si zde přijde opravdu každý - ať už budete chtít strávit klidnou nebo aktivní dovolenou - Ohrid vás rozhodně nezklame.

TIP NA UBYTOVÁNÍ
Villa Angelos

Hotel Villa Angelos nabízí svým hostům venkovní bazén a terasu s výhledem na jezero. V hotelu je vířivka a bezplatné Wi-Fi. Pokoje jsou vybavené klimatizací a TV s plochou obrazovkou.

Rezervujte si svůj pobyt zde: http://bit.ly/villa-angelos-ohrid

 

BEROVO JEZERO 

Panenská příroda, úžasná panorama hor a čerstvý horský vzduch - to vše najdete v okolí Berova jezera na samém východě Makedonie. Toto místo je velkým lákadlem pro turisty a patří mezi jednu z nejvyhledávanějších oblastí v této zemi.

V blízkosti jezera a Malaševských hor leží stejnojmenné magistrátní město Berovo, jen 15 kilometrů od hranic s Bulharskem. Od hlavního města Skopje je vzdáleno 161 kilometrů. Nadmořská výška Berova je 986 metrů a přímo skrz něj protéká druhá největší Makedonská řeka Bregalnica.

Při procházkách kolem jezera narazíte na zdejší obyvatele, kteří zde prodávají například domácí jablečný ocet, různé druhy medů, ovocných limonád, domácí rakije a další vlastní produkty. Známí jsou také zdejší řemeslníci, kteří jsou velmi zruční zejména v práci se dřevem. Kromě toho se zde také vyrábí výborný sýr.

TIP NA UBYTOVÁNÍ
Aurora Resort & Spa *****

Tento úžasný resort se rozkládá v přírodě na ploše 5 hektarů, 6 km od města Berovo. Nabízí wellness, spa a nekonečný bazén s výhledem na jezero Berovo a pohoří Malesh. Toto ekologicky šetrné ubytování je postavené z místního kamene a dřeva. Resort Aurora nabízí luxusní wellness, vnitřní bazén, venkovní bazén se slanou vodou a stylovou restauraci s terasou. Všechny typy ubytování mají velké postele, soukromý balkon a prostornou koupelnu. Ve všech prostorách je dostupné bezplatné Wi-Fi.

Rezervujte si svůj pobyt zde: http://bit.ly/aurora-resort-spa